Profilaktyka zdrowia psychicznego w pracy

24.11.2021

Nabywanie wiedzy i umiejętności psychospołecznych z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego w środowisku pracy nareszcie stało się ważne dla pracodawców.
Dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt wysokiej frekwencji podczas webinarów w tym obszarze wiedzy psychologicznej, które prowadzę.
Kadra managerska, HR biznes partnerzy oraz sami pracownicy zauważają, że zmiany, które wywołała pandemia, w tym: praca hybrydowa, trudności w łączeniu ról życiowych związanych z wychowaniem dzieci, relacjami w związku i pracą ja jednej przestrzeni, problemy adaptacyjne dzieci i młodzieży do nowych warunków nauki i życia, stres, nieprzewidywalność rzeczywistości, w której żyjemy nie dzieją się bez konsekwencji dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.Badania PEX PharmaSequence (źródło: https://lnkd.in/eRXa4TBs) pokazują, że sprzedaż preparatów uspakajających, nasennych, antydepresyjnych i przeciwypsychotycznych wzrosła o 24% w okresie I 2019 do I 2020.
To pokazuje z jak ważnym zjawiskiem przychodzi nam się mierzyć i jak istotne jest wsparcie psychologiczne, również w miejscu pracy.
Dziękuję uczestnikom ubiegłotygodniowego webinaru za aktywny udział i szereg pytań 😊
#zdrowiepsychiczne #profilaktykazdrowiapsychicznego #psychoedukacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *